Prima pagina | Stiri | Despre fotografie | Dictionar foto | Flash | Foto pro | Foto tehnica | Foto tutorial | Fotolocatii | Fotomarket | Laboratoare | Resurse | Tips & Tricks

www.foto-magazin.ro
Realizat de fotografi, pentru fotografi.

FAQFAQ SearchCauta in Forum MemberlistLista Membrilor UsergroupsGrupuri de Utilizatori RegisterInregistrare
ProfileProfil Log in to check your private messagesMesaje Personale Log inLog in
Caut surub trepied

Post new topic   Reply to topic    www.foto-magazin.ro Forum Index -> Discutii generale
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Pandy
Level 3 Forum User
Level 3 Forum User

PostPosted: Jul 26, 2017 7:05 am    Post subject: Caut surub trepied Reply with quote

Salut,

Caut un surub pentru trepied, mai exact cel care prinde fixeaza tija centrala. Trepiedul este Promaster TTS522.
Am cautat tot felul de variante, am incercat si la F64 si ishoot, la cei din urma am gasit ceva care s-ar potrivi, un surub 1/4-20, lung, dar nu este chiar ce trebuie. Joaca putin in gaura, iar strangerea nu e tocmai perfecta, tine tija sa nu cada, dar se roteste.

Masurat cu sublerul, filetul exterior, are aprope 7mm. Filetul interior 6.foarte putin (6.1 estimez), bucatica de filet ramasa din surubul initial, aprope 7 (6.8 poate). Am incercat cu suruburi normale, metric 6 si 8, primul prea mic, al doilea prea mare. Metric 7 inca nu am gasit.

Am vrut sa ii contactez, am lasat un mail, sa vad ce zic...

Alte sugestii?

Post new topic   Reply to topic    www.foto-magazin.ro Forum Index -> Discutii generale All times are GMT
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum