Portofoliu

Cauta in Foto-Magazin:
 


Aparitii editoriale


Expunerea
[click]  

Compozitia
[click]  

Lumina si iluminarea
[click]  


O varza fotogenica
[click]  

Bill Jay Confesiuni
fotografice
[click]  

 

 

Va place jazz-ul?

Va place Jazz-ul?

Daca da, va invit cu drag sa ascultati cateva imagini.

001.jpg

002.jpg

003.jpg

004.jpg

005.jpg

006.jpg

007.jpg

008.jpg

009.jpg

010.jpg

011.jpg

Sibiu, Festivalul de Jazz 2006


Bookmark and Share

Comentarii:

Alina Andrei - 17 May 2006, ora 12:09
Le asociez cu muzica lui Duke Ellington si cu ,,Spuma Zilelor,, de Boris Vian.

cristian popescu - 17 May 2006, ora 14:31
Frumos Jazz-ul, frumoase si fotografiile. Felicitari!

Ciprian Truta - 17 May 2006, ora 14:44
buna alegere pt alb-negru.

cristian radulescu - 17 May 2006, ora 21:19
Are Roy Decarava o carte frumoasa, "The Sound I Saw", mi-am adus aminte de ea, vazand imaginile astea faine...Bravos !

C. Szabo - 19 May 2006, ora 11:30
A treia e... prima. Frumos.

radu mocanu - 22 May 2006, ora 15:39
Penultima. Pentru ca: 1 tipa e insetata, 2 pentru ca bea apa, 3 pentru ca tipa e obosita, 4 pentru ca se sprijina pe contrabas, si 5 pentru ca-i este cald. La fal face si bunicu meu dupa ce a dat jos doi pollogi, doar ca el se sprijina in coasa si nu-l fotografiaza nimeni, din cand in cand il vede iapa care intoarce capul atunci cand alunga mustele, ar bea si ea si s-ar sprijini, da na, nu-i nici bunicu si nici la jazz, ei i-a placut intotdeauna pianul da avea unghiile prea mari. Ideea e ca la toti ne e greu atunci cand muncim, iar ceva suprarealis isi face loc in fotografia asta, e ca si cum trupul ar fi insetat deopotriva cu sufletul. Ma aberez, normal ca o fac, dar trebuie sa-ti imaginezi ca trupul e insetat dupa apa, iar spiritul, ei bine, dupa jazz. Arta frate...

zak stoianovici - 27 May 2006, ora 13:45
felicitari!! o idee interesanta de a observa un concert jazz in felul acesta... imi plac totate fotografiile...Zak

Costin Raiu - 02 Jun 2006, ora 10:29
Excelente imagini.

Irina P. - 17 Aug 2006, ora 17:57
Fotografiile acestea reflecta energia jazzului lucru fara de care nu ar avea succes. Frumoase si... vii. :)

Ardelean Iulia - 21 Sep 2006, ora 23:18
jazz-ul si fotografia : doua dintre cele mai extraordinare manifestari artistice... foarte frumoase imaginile, scot in evidenta ritmul pe care ar trebui sa-l simtim atunci cand ascultam jazz...

andrei andrei - 31 Jan 2007, ora 04:50
Nu sunt deloc rele. (Poate prezentate prea inghesuite). E drept, as fi facut o selectie mai dura. Si eu imi aduc aminte de "The Sound I Saw", a lui DeCarva, insa cartea are farmecul biografiilor, al expresiei oamenilor pasionati de sunet; Imaginile de mai sus par sa surprinda, toate, un moment relativ mai scurt al subiectului; vibratziile, dinamica sunetului si nu caracterele oamenilor; E un miniportofoliu bun; Intotdeauna e loc de mai bine, dar nu consider ca merita criticat "mocaneshte" ;)

Andreea Buzatu - 03 Apr 2007, ora 16:11
Extraordinare fotografii. Muzicalitatea, ritmul, viata, reies fulgeratoare, redau imagini parca deja traite demult, undeva, amestec de lumina, exaltare, formeaza totul existentei

edy g - 18 Apr 2008, ora 15:20
nu s-a mai postat de mult aici.. insa daca pozele astea erau facute de un no name si vazute de voi pe undeva.. toti ati fi zis ca pozele astea sunt aiurea. orice copil care nu stie sa expuna corect ar fi facut astea.. insa le-ar fi sters cand ar fi ajuns acasa.. altii se infatueaza numind chestiile astea "arta". nu vreau sa fiu rautacios, sunt doar obiectiv. scuze pt sinceritate

Photo chrom - 01 Aug 2010, ora 23:14
Īmi pare rau să spun asta īnsă seria este foarte foarte slabă. Pentru comparație recomand William Claxton sau Herman Leonard.